Změna času a děti? Nebojte se zvládnete to!

Už Vás také štve ta věčná změna času? Mě tedy ano! Ale naučila jsem se z toho vytěžit jen to dobré 🙂

Napamatuji se, jak na mě působila změna času, když jsem byla ještě dítě. Určitě ale vím, že když se mi narodil můj první syn a nastala jeho první změna času v životě, byla jsem z toho ,,VYKOLEJENÁ“ týden dopředu.

S KAMARÁDKOU JSME SE STRESOVALY NAVZÁJEM

Šli jsme s kamarádkou na cvičení pro děti a vzájemně jsme se podporovaly v tom jak nám ta změna času naruší denní režim našich dětí. Byly jsme z toho obě špatné. Bylo to pro nás obě poprvé. Obě jsme měly první dítě a nevěděly jsme co změna času s našimi dětmi udělá. Nezbývalo nic jiného než čekat na den D a zkusit to v praxi.

Nakonec jsme si změny času ani v ten den D nevšimli. Jediné co mi na tom dni vadilo bylo, že se ten den neskutečně táhnul. Byla to změna času z letního na zimní. Jako je právě teď.

 

A JAK JSME TÉ POHODY DOSÁHLI?

Den jsme začali úplně stejně jako každý jiný den. Akorát jsme se řídili novými časy.

  • SNÍDANĚ V 8:30 HOD
  • OBĚD V 11:30 HOD
  • VEČEŘE V 17:30 HOD

Drželi jsme se klasického denního režimu, který máme doma nastavený. Tím pádem pro nás byla změna jednoduchá bez povšimnutí.

Co, když Vaše dítě chodí spát pozdě?

Zahoďte starý čas a starý režim a udělejte z toho pro Vás výhodu ze které můžete jen těžit.

Jestli-že jste ve starém čase chodili spát ve 21:00 hod, teď dítě uložte ve 20:00 hod. Získáte více času pro sebe a budete mít radost z toho, že Vaše dítě nebude ponocovat.

Čím si zkrátit den, když je o hodinu delší?

Podzim je nádherný a hraje všemi barvami. Využijte toho, že vstanete o pomyslnou hodinu dříve, navařte oběd a vyražte za krásami podzimní přírody. Do lesa na houby, šišky nebo se jen tak projděte a objevujte tajuplnou podzimní přírodu, která se chystá ke spánku.

Až se vrátíte vyvětraní plní zážitků do tepla domova otevřete pracovní sešit a hrajte si s podzimem, společně s ním si vyprávějte co jste v lese viděli a koho jste potkali.

 

 

Markéta je zakladatelkou projektu PROTANČI SE ŽIVOTEM. JE servisní poradkyně kanceláří v Hradci Králové s týmem specialistů s 10-ti letou zkušeností a praxí. Se svým týmem pomáhá lidem v oblasti budování majetku, ochrany příjmů i finanční gramotnosti. Dodává ženám odvahu a sebevědomí Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.