Proč je důležité tančit pravidelně?

Tanec je dovednost, která se musí pravidelně trénovat. Pokud netrénujeme,  ztrácíme kondici, motivaci, a zapomínáme kroky, které jsme se naučily.

Proč je tedy důležité tančit pravidelně?

Fyzická kondice

Když jsem začínala tančit, po pár minutách jsem byla unavená. Tanec byl pro mě nový a mé tělo si muselo zvykat na nové pohyby a snažilo se tak přizpůsobit. Pravidelným tréninkem jsem se začínala dostávat do kondice. Z třiceti minut tance se stala hodina, pak dvě, tři hodiny a někdy i celý den.

Tělo si postupně zvyklo a já po několika hodinách tance nebyla vyřízená, ale naopak jsem sršela energií. Když jsem těch pár hodin neměla, tělo si o ně řeklo. A když jsem trénink vynechala nebo se na něj z lenosti vykašlala, byla jsem otrávená a znuděná a později si vyčítala, že jsem si alespoň těch třicet minut tance nedala.

Proto je důležité vytrvat. Začít s malými cíli a postupnými krůčky se nechat vést až do toho našeho vysněného cíle.

Je to pak super pocit, když vedle vás někdo jiný tančí nebo cvičí a v půli cesty je vyřízený a naopak vy jste ta, která má vydřenou kondici a tanec si užíváte. A jen se pousmějete, protože víte, že jste dávno už někde jinde a s úsměvem na tváři vzpomínáte na své začátky, kdy jste se dostávala do formy.

Úsměv na tváři – energie do celého těla

Při tanci vypneme a soustředíme se pouze na něj. Je to tedy činnost, která nám dovolí být jen sama se sebou. Sama vím, že když tančím, úplně vypnu. Na nic nemyslím a nechávám se unášet hudbou. Do ní tančím a nechávám všemu volný průběh.

Proto je pro mě tanec dobíječem energie. Mohlo by se zdát, že po pár hodinách tréninku se svalím na gauč a budu ráda, že nemusím nic dělat. Ale je to přesně naopak. Tanec a hudba, která ho doprovází, mi dodá takovou sílu a tolika energie, že mám hned větší radost ze života a spontánně se vrhám do dalších aktivit. Ať je to třeba uklízení, vaření, hraní si s dětmi nebo procházka. Tanec mi dodá energii, ze které pak čerpám celý den.

Postava

Tanec je super tvarovač celé naší postavy. Zapojujeme při něm hlavně nohy a také jeden z největších svalů na těle. Je to stehenní sval. Jeho namáháním spálíme nejvíce tuků v těle.

Tuky pálíme na všech částech těla. Když chceme zpevnit anebo zhubnout na břiše je lepší cvičit největší svaly v těle. Stehenní svaly a zádové svaly. Tím pálíme tuky, nejenom v procvičovaných částech, ale postupně v celém těle.

Když chceme shodit na břiše je zbytečné začít cviky pouze na břicho. Břišní svaly jsou malé a spálí se málo kalorií. Ano, svaly se zpevní, ale pod vrstvou tuku nikdy nevyniknou.

Paměť

Při tanci trénujeme hlavně kroky. Musíme zapojit nejen tělo, ale i mysl. Při takové tří-minutové choreografii se vystřídá opravdu hodně tanečních kroků. Ty si musíme zapamatovat.

Je možné, že když se učíme nějaký nový krok, hned nám nejde.  Ale jakmile si krok opakujeme třeba několik dní po sobě, najednou zjistíme, že ho tančíme automaticky. Je to jako s učením se vyjmenovaných slov. Učíme se je tak dlouho až najednou nad nimi nemusíme vůbec přemýšlet a přeříkáme je jako básničku. A tak to funguje i s tancem a kroky, které se učíme.

Je to o to náročnější, pokud zapojujeme několik části těla a k tomu musíme přemýšlet. Když trénujeme krok, ve kterém musíme spojit ruce, nohy a hlavu někdy nám to hned nejde. Je to proto, že to náš mozek ještě neumí zpracovat. Je to pro nás nové. Proto u takových kroků je dobré začít s jedním pohybem a postupně přidávat další.

Jak takový krok trénovat si ukážeme v následujícím videu.

Taneční styl Hype neboli Old school Hip Hop

Užijte si to 🙂

Miluje tanec a miluje děti. Učí ženy tančit mateřstvím a pomáhá jim luštit v dětských hádankách, které jim život připraví. Odreagovat se tancem a pak se naplno věnovat svým dětem. Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.