Maminkám

Milá maminko,

již tuto neděli oslavíš svůj svátek. DEN MATEK.

Dopřej si tedy den volna, zahoď všechny starosti za hlavu a nechej se obskakovat. Myslím, že alespoň jeden den v roce si to zasloužíš.

Celý rok kolem dětí skáčeš, přemáháš se, a od rána do večera se nezastavíš. A to nemluvím o spoustě probdělých nocích, kdy Tvoje dítě nemůže spinkat, a ty děláš všechno proto, aby zase usnulo.

Ať už ho bolí bříško, roustou mu zoubky, nebo má teplotu děláš všechno možné, aby mu bylo lépe. Hladíš ho po vláskách, zpíváš mu písničku nebo mu nosíš obklady na snížení teploty. Taky ho každou chvíli chováš, když pláče. To proto, že mu to dělá tak dobře a připomíná mu to ten houpavý pocit, jako když bylo u Tebe v bříšku.

Spíš se svým uzlíčkem v jedné posteli, aby se cítil v bezpečí. Vždy, když se k tobě přitulí, je mu tak dobře a spinká jako andílek. Ne vždy se s ním dobře vyspíš. Tak moc se roztahuje, že Tobě zbyde jen maličký kousek postele na spaní. Někdy spíš skoro na zemi, a nezbyde Ti ani deka. Ráno se probouzíš celá zlámaná a nevyspalá z probděné noci, ale nevadí Ti to. Jsi ráda, že Tvému dítěti bylo dobře a že si udělala vše proto, aby se cítilo lépe a hlavně se dobře vyspalo.

Tolik toho pro své dítě děláš. Každý den mu navařuješ, snažíš se, aby mělo vyváženou a zdravou stravu. Do toho všeho stíháš vymýšlet činnosti, aby si ho zabavila. Stavíte hrady z kostek, skládáte puzzle nebo hrajete pexeso.

Snažíš se chodit ven, a to dopoledne i odpoledne. Moc dobře víš, že pobyt na čerstvém vzduchu Tvému dítěti prospěje. Musíš ho tedy několikrát za den ustrojit, a to je pořádná fuška, kór v zimních měsících. Jestli-že máš děti dvě nebo tři, smekám před tebou. Sama mám dvě děti a vím, jak je náročné je připravit a ustrojit pokud se někam chystáme. Vždy se pěkně zapotím.

Pro svoje děti děláš maximum, a to z Tebe dělá dobrou mámu.

Teď je, ale čas jen Tvůj. Tvůj DEN.

A jak ho strávit?

Co kdybys udělal něco pro sebe? To, co děláš opravdu ráda?

Můžeš si vyjet na kole do přírody nebo vezmi trekingové hůlky a vyraž na pořádnou tůru.

Do kina bohužel letos nevyrazíš, ale můžeš si svůj oblíbený film pustit doma. K němu si udělej pořádnou dávku popcornu a oblíbenou limču.

Zapomeň na diety. Je to tvůj den, a tak si ho pořádně užij. Máš ráda čokoládu? Zbodni celou tabulku. Uvidíš jak bude svět veselejší. Knedlo, vepřo, zelo. To je jídlo, které si celý rok nedáš a přitom, když si na něj vzpomeneš, hltáš naprázdno. Jeden den v roce se to určitě nezblázní. S chutí do něj.

Každý den na sebe nanášíš tuny make-upu. A přitom to tak nesnášíš. Večerní odličování zabere tolik času. Nebaví tě to a navíc Tě svědí celý obličej. Dnes je tvůj den. Nemaluj se, udělej si pohodu. Nebo naopak. Nemáš čas se namalovat, protože lítáš kolem dětí? Udělej vyjímku, vezmi šminky a udělej ze sebe hvězdu dne. Budeš k nepoznání. Manžel a děti budou pyšné jakou mají doma nádhernou maminku.

 

Přeji Ti, aby sis DEN MATEK užila naplno. Ať už to bude v kruhu rodinném nebo sama v horách.

Třeba se z toho stane rituál, a Ty se budeš těšit na další rok, až si ho zopakuješ.

 

 

Markéta je zakladatelkou projektu PROTANČI SE ŽIVOTEM. JE servisní poradkyně kanceláří v Hradci Králové s týmem specialistů s 10-ti letou zkušeností a praxí. Se svým týmem pomáhá lidem v oblasti budování majetku, ochrany příjmů i finanční gramotnosti. Dodává ženám odvahu a sebevědomí Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.