Letošní Vánoce si užiju! Aneb cesta k opravdové POHODĚ!

Je to past nebo pohoda?

Také se cítíte jako v pasti? Začal adventní čas, a Vy neděláte nic jiného, než jen lítáte od jednoho k druhému. Jste v obrovském vánočním shonu. Leštíte okna, stíráte, uklízíte koupelnu, aby se blýskala už z dálky, vyrábíte vánoční ozdoby, stříháte vánoční dekorace, do toho tvoříte adventní věnec, pečete cukroví a nevíte, co máte dělat dřív. Do toho nemáte čas na děti. Ty se neustále hádají a pošťuchují. A Vy si říkáte:

,,Vždyť jsou Vánoce a já musím mít naklizeno, napečeno, všechno to musím stihnout. Já prostě potřebuji všechno toto udělat. Jsou přece Vánoce a k těm patří tradice a ty se musí dodržovat!“

Stop! Zastavte se. Vánoce jsou svátky klidu, míru, lásky a pohody. To slovo POHODA, zvýrazním velkým tučným písmenem. Protože právě na tu pohodu v tom vánočním shonu, bohužel zapomínáme. Abyste si užili Vánoce, nepotřebujete mít napečeno 20 druhů cukroví, nepotřebujete mít vytvořený adventní věnec, jehož výroba Vám zabere 20 hodin času.

Příběh Květy

Maminka Květa si zase usmyslela, že upeče 10 druhů cukroví. Říkala si:

,,No když upeču tolik druhů budu vypadat fakt dobře před holkama.”

S holkama chodíme do klubíku pro děti. Příští středu jsme se domluvily na tom, že každá z nás napeče cukroví a vzájemně ochutnáme. Děti si dají chutnou svačinku a my se naladíme na vánoční atmosféru. Vsadím se, že holky upečou sotva 2 druhy cukroví. Pořád si stěžují, jak nemají čas. Za to já, si ten čas udělám a ukážu, že se to dá. I s dvouletými dvojčátky.

S holkama jsme se sešly na domluvený termín. Já samozřejmě s deseti druhy cukroví. Jana měla malou krabičku, Vlasta ještě menší krabičku s cukrovím. Za to já jsem měla obrovskou krabici plnou cukroví. Holky na mě hned z dálky volaly: ,,Tedáááá, ty si dobrá ženo!!!” Hned jsem holkám ukázala tu nádheru v krabici. Vlasta mi povídá:

,,Můžeš mi říct, jak to děláš? Tak nádherné cukroví, a to zdobení ty si fakt jednička.” Když Jana ochutnala, olizovala se až za ušima. ,,Teda Květuško, to je výborné cukroví, ty si mistryně cukrářka.” Obě holky mě pochvalovaly a já se cítila opravdu dobře.

A teď pravdu. To cukroví bylo fakt famózní, jenže… Ten den, co jsme se sešly, jsem na sebe musela nanést tunu make-upu. Byla jsem bílá jak stěna a strašně unavená. Kdybych se nenamalovala, už bych nebyla ta úžasná máma, co všechno zvládá levou zadní. To, že jsem cukroví pekla až do noci, jsem holkám také nemohla říct. A o zdobení vůbec nemluvím. Musela jsem požádat o pomoc svojí mamku. Bez ní bych to nezvládla. Jsem ponaučená do příštího roku. Už nechci holkám lhát. Raději upeču dva druhy a do klubu přijdu nenalíčená.

,,Když nejsem v pohodě, zpívám se zavřenýma očima"

Michal Malátný

Pro tebe, milá maminko

Věřím, že právě se svými dětmi prožíváš nejhezčí období v tomto roce.

Miluješ, když děti přijdou k adventnímu kalendáři a každý den jste blíž a blíž tomu vysněnému dni, na který se děti každý den ptají a netrpělivě na něj čekají. ŠTĚDRÝ DEN.

Také se tak moc těšíš, až děti budou samou radostí skákat až do stropu až uvidí všechny ty dárky pod stromečkem? Ta radost, ale něco stojí. A já moc dobře vím, co všechno pro tu radost v dětských očích musíš udělat. Není to zadarmo. Ta cesta není jednoduchá.

Vím, že pro nás, MAMINKY, je toto období nádherné, a zároveň těžké. Musíme zvládnout tolik věcí, za tak krátký čas. Pečeme cukroví, zdobíme dům, balíme dárky, a dál už to znáš. Je to takový vánoční předvánoční maraton. .-)

A proto jsem pro tebe napsala eBook ,,Jak být šťastná o Vánocích.“ Vím, že ho oceníš víc, než kdokoliv jiný. Jsem totiž taky máma a úplně vím, co teď prožíváš. Proto jsem pro tebe připravila eBook a dávám ti ho za poloviční cenu. Věřím, že ti pomůže. Užij si ho. Ace platí do 14.12. 2020 Tady si ho můžeš prohlédnout.

Miluje tanec a miluje děti. Učí ženy tančit mateřstvím a pomáhá jim luštit v dětských hádankách, které jim život připraví. Odreagovat se tancem a pak se naplno věnovat svým dětem. Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.