Často jsem se svým synem chodila na procházky do přírody , když byl ještě v kočárku. Ráda se kochám přírodou. Najraději mám jaro, kdy se příroda probouzí a vše vzkvétá. Koncem dubna louky začínají žloutnout a růst pampelišky. To bylo vždy období, kdy jsem snívala až syn vyroste, a budeme společně trhat pampelišky ze kterých si vyrobíme domácí medík.
Uteklo to jako voda. Synovi jsou tři roky, a tak na nic nečekáme a vyrážíme na pampelišky. Do trhání se zapojuje i mladší roční syn. Pravda, dětem trhání dlouho nevydrží. Dovádí v rozkvetlé louce. Sluníčko nám svítí, a my si i s tatínkem užíváme slunečný den. Potřebné množství pampelišek máme a tak se spokojeně vracíme domů.
Je výrazný svou sladkou chutí, a tak bude dětem chutnat. Můžete ho přidat do limonády čaje nebo použít při pečení. Vynikající i samotný na lžičku.
Pomáhá při posílení imunity, nachlazení a kašli. Pozitivně působí na močové ústrojí. Pomáhá při kožním a travícím nemocněním. Čistí tělo. Působí jako prevence proti jarní únavě.
Postup:
Na pampelišky běžte v poledne, nejlépe před obědem. Květy budou velké a rozkvetlé.
Pokud se na sirup z pampelišek chystáte na nic nečekejte a dejte se do sběru. Pampelišky většinou do konce května odkvétají.
Na louce jich najdete opravdu hodně. Zapojte děti do trhání. Pokud si dají do pusinky vůbec to ničemu nevadí. Někteří sběratelé uvádějí, že sedmikráska působí jako prevence proti bolestem hlavy.
Sedmikráska chudobka podporuje vykašlávání a pomáhá při onemocnění dýchacích cest. Je účinná při horečce a chřipce. Jednou lžičkou sedmikráskového medu denně posílíte imunitu.
Co budete potřebovat:
Postup:
!Pozor na začátku pění!