Jak se z výletu do zoo stal úžasně strávený den v hradeckém TONGU

Jedeme na výlet

Koronavirová opatření se rozvolňují, a tak jsme se rozhodli, že vyrazíme do zoo ve Dvoře Králové nad Labem. Řekli jsme si, že v týdnu by tam přeci jenom mohlo být méně návštěvníků, a tak si přítel vzal na pátek volno a my se těšili na výlet za zvířátky.

Prší a prší

Předpověď počasí nebyla zrovna příznivá, ale i přesto jsme sbalili věci a vyrazili. V Hronově nás optimismus začal opouštět. Déšť byl silnější a silnější. Přesto jsme dojeli až do Jaroměře. Pršelo čím dál víc, obloha byla šedá plná mraků, a tak jsme přemýšleli o nahrádním programu.

Co Teď?

Narazili jsme na zábavní park v Hradci Králové TONGO. Otevírali až od 14 hodin. Co tedy s časem, když je 10 hodin dopoledne? Hned mě napadlo. Jasně, vždyť přece kousek od Hradce bydlí moje kamarádka Verča. Má nově postavený domeček, a my tam ještě nebyli. Volám jí, jestli můžeme dorazit. Verča pracuje z domova, nebyl tedy problém.

Příjemná návštěva u kamarádky

Po příjezdu nás čekal výborný oběd v podobě šunkaflek. Popovídali jsme si, děti si pohrály s hračkami, dali jsme si kafíčko. Čas tak rychle utekl, a najednou byly dvě hodiny. Rozloučili jsme se a vyrazili do TONGA.

Děti se nám cestou do parku v autě vyspinkaly, nabyly energii a mohli jsme jít řádit 🙂

Pokud vás zajímají další tipy, jak trávit čas s dětmi, přečtěte si můj eBook zdarma. Stáhněte si ho zde

 

ZÁBAVNÍ PARK TONGO HRADEC KRÁLOVÉ

Co vás tu čeká (mrkněte zde)

Mnoho a mnoho atrakcí.

Pro děti do 3 let je tu dětský koutek. Je tu oranžová chobotnice, která se točí jako kolotoč, malá prolézačka s klouzačkou, různé tipy houpaček. Největší zábavou jsou balónky, které létají, zcela samy za pomocí vzduchu. To nás bavilo úplně nejvíce a strávili jsme tu zde nejvíc času. Dále je tu trampolína.

Pro starší děti jsou tu velké

 • trampolíny,
 • vlnobytí,
 • stolní fotbálek,
 • fotbalové hřiště,
 • obrovské prolézací centrum, které obsahuje klouzačky a různé překážky. Jako velkou zajímavost tu vidím střílení z děla balónky.
 • jízda na tříkolce, formuli, motorce
 • virtuální tabule
 • ryba Nemo s otevírací pusou ( děti si du pusy Nema, a ta se po chvíli zavírá a otevírá. Dolů se můžou sklouznout.

Pro koho je park určen

Je tu místo a atrakce opravdu pro každého. Viděla jsem tu maminky s malými miminky v mandukách. Vydovádí se tu tříleté nebo desetileté dítě. I já jsem se vrátila do dětských let a nadšeně jsem se synem porlézala všechny atrakce. V jedné chvíli jsem byla opravdu v zápalu hry. Projížděla jsem klouzačkou a u toho ječela jako malá holka.

Tatínkové si tu se svými dětmi také hodně užívali. Zkoušeli co všechno dovedou a zdolají.

Jak to tu funguje

Při příchodu zaplatíte vstupné. Zároveň obdržíte náramek, s vratnou kaucí 100 Kč, který si dobijete penězi. Náramkem pak platíte občerstvení a kupujete si přes něj žetony na jízdu na tříkolce.

1 žeton=10 Kč

Pokud všechen kredit nevyčerpáte, bude vám vrácen po odchodu.

Vstupné

Můžete si koupit celodenní nebo hodinové vstupné. Sama ze zkušenosti vím, že jedna hodina v zábavním parku mě, ani mým dětem nestačí, a proto jsme si koupili celodenní vstupné.

 • děti do dvou let celodenní zcela zdarma
 • děti od dvou let celodenní 169 Kč                                    Video si pusťte zde 
 • dospělí celodenní 119 Kč

Otevírací doba

Po-Pá 14:00-19:00 hod

So-Ne 10:00-19:00 hod

 

Jak s rouškami a a hygienickými opatřeními

Roušky musíte mít pokud si jdete pro občerstvení, komunikujete s paní na recepci nebo jdete na WC.

Na herním koberci roušky mít nemusíte.

Na každém stole je položená cedulka. Zelená barva DESINFIKOVÁNO,  červená barva NEDESINFIKOVÁNO. Když návštěvník odchází od stolu, jednoduše tuto cedulku otočí na červenou barvu, obsluha tedy ví, že stůl musí vydesinfikovat pro další návštěvníky.

Také tříkolky na žetony se po každém návštěvníkovi desinfikují. A Samozřejmostí je desinfekce na WC.

 

Občerstvení

Vlastní jídlo a nápoje jsou tu zakázané konzumovat.

Koupíte tu například hranolky, dětský menu box s pizzou, dortíky nebo sladkosti v podobě pendreků a lízátek. K pití například koalu, (obsahuje menší obsah kofeinu), různé džusy a limonády.

Pokud jste zastánci zdravé stravy, tak vás bohužel zklamu. Nenajdete ji tu.

Já jsem, ale ražení toho, že když jedu někam na výlet, chci si ho naplno užít. A tak ráda ze všedních stereotypů vybočím a dětem hranolky dopřeji.

Na co si dát pozor

Kolem některých atrakcí je z hlediska bezbečnosti zhotovený lem z tvrdého koberce. Ten je asi 5 cm vysoký. Několikrát se nám stalo, že jsme o něj klopýtli a spadli. Museli jsme opravdu dávat velký pozor, což upřímně moc nejde, když se soustředíte na jakou atrakci zrovna půjdete a nekoukáte pod nohy.

Zábavní parky jsou pro děti místem rozvoje

Díky těmto druhům parku děti trénují hrubou motoriku a tím se zdokonalují. Trénují své tělo co všechno dokáže a zvládne a zároveň překonávají překážky a to je posouvá dál a dál. Také zde vybijí  svou energii. Park je krytý, takže v deštivém počasí je to ideální zábava. Určitě s rodinou vyrazíme znovu 🙂

 

Miluje tanec a miluje děti. Učí ženy tančit mateřstvím a pomáhá jim luštit v dětských hádankách, které jim život připraví. Odreagovat se tancem a pak se naplno věnovat svým dětem. Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.