Dárky a přáníčka pro radost, které hravě zvládnete vyrobit i s dětmi

Letošní Vánoce budou jiné pro mnohé z nás.  A proto jsem se rozhodla vše přehodnotit a udělat jinak než každý rok.

Začalo to adventní cestou. Připravila jsem pro děti program na 24 dní, plný zábavy a vánočních příběhů. Adventní cesta se nám chýlí ke konci a já musím říct, že jsem si tento netradiční advent moc užila. A určitě v této nové tradici budu pokračovat i příští rok.

Uvědomila jsem si, že Vánoce nejsou o úklidu, hromadě jídla a věčného stresu z příprav na ně. Letos jsem to uchopila úplně jinak a nemůžu říct jinak než, PROSPĚLO MI TO. Zažívám neskutečnou POHODU, RADOST A UVOLNĚNÍ. A to i přesto, že jsme museli být více jak týden v karanténě.  Jak zažívat Vánoce v tomto duchu se přečtěte v eBooku ,,Jak být šťastná o Vánocích“.

I dárky letos budou jiné než předchozí roky. Babička mi říkala, že když byla malá, dostali každý ze sourozenců jeden dárek. V rodině byli 4 děti. Mamince nikdy dárek nekoupili. Neměli na to peníze! Její maminka si každý rok dávala pod stromeček šálu, kterou si upletla a zabalila sama. Jinak by žádný dárek pod stromečkem neměla. Babička mi vysvětlovala, že si to v dětství neuvědomovala a zpětně je jí z toho smutno, že nemohla své mamince dát dárek.

Já si řekla, že babičku vrátím do dětství a udělám jí dárek od srdce. VLASTNORUČNĚ VYROBENÝ.

Právě o dárky, které vyrobíte od srdíčka se chci s vámi podělit. A zvládnete je připravit i s dětmi.

 

ANDĚLÍČEK Z NOŽIČKY

Budete potřebovat tělové barvy a papír.

Obtisknete dítěti nožičku, domalujete křídla, hlavičku a svatozář. Můžete přidat i rok, aby vaše babička věděla, kdy byl andělíček vyrobený. Chcete, aby si babička pověsila andělíčka na stromeček? Udělejte nahoře dírku a provlíkněte provázek.

 

 

 

ANDĚLÍČEK Z RUČIČKY

Budete potřebovat tělové barvy a papír.

Dítěti obtiskněte ručičku. Nakreslete hvězdičku, ta bude znázorňovat hlavičku andělíčka a prsty šatičky. Ty vybarvěte libovolně. Můžete nechat na dítěti ať vybarví samo. A jako u andělíčka z nožičky platí, že můžete napsat rok a udělat dírku na pověšení.

 

 

PŘÁNÍČKO STROMEČEK

Budete potřebovat barevný papír.

Nastříháte barevné proužky od nejmenší po největší velikost. Proužky lepíte přes sebe. Já dozdobila hvězdičkami z balícího papíru a také z něho udělala kmen.

 

 

 

 

 

ZÁLOŽKA DO KNÍŽKY – STROMEČEK

ZÁLOŽKA DO KNÍŽKY – LIŠKA

Budete potřebovat papír a lepidlo.

Tyto záložky se hodí pro babičky, dědečky, tetičky, strýčky nebo do dětské knížky, kterou čtete dětem před spaním.

Videonávod najdete zde ve skupince Radosti nad starosti.

 

OŘECHY VE SLANÉM KARAMELU

Zbyly vám vlašské ořechy? Připravte slanou pochoutku. Připravené ořechy dejte do průhledného sáčku, zavažte mašlí a darujte.

 

MOUČNÍK V LAHVI

Dárek spočívá v tom, že vyberete moučník, který má darovaná osoba ráda. Potřebujete recept oblíbeného moučníku a lahev. Do lahve dáte suché ingredience. Nejlépe vrstvit, aby to na první pohled vypadalo neodolatelně. Na lahev napíšete zbytek ingrediencí, které si dotyčná osoba při pečení do receptu dodá.

Ukážu vám to na příkladu. Babička má ráda perník.

Na upečení potřebuje:

hladkou mouku, cukr, olej, vejce, prdopeč, mléko a kakkao.

Do lahve vrstvím: mouku, cukr, prdopeč a kakao

Na lahev napíšu přidej: olej, vejce, mléko. Také napište na kolik stupňů a jak dlouho má péct.

CO JE NA TOM NEJLEPŠÍ?

Na těchto dárcích je nejlepší to, že stojí pár kaček a jsou jednoduché. Do tvoření můžete zapojit i děti a zkrátit si tak čekání na Ježíška.

Věřím, že tyto dárky budou zdobit obývací pokoj vašich rodičů, prarodičů 365 dní v roce. Protože pokaždé, když se na ně podívají, budou vědět, že jsou to dárky vyrobené Z LÁSKY.

Přeji Vám radostné a bezstarostné svátky.

 

 

Markéta je zakladatelkou projektu PROTANČI SE ŽIVOTEM. JE servisní poradkyně kanceláří v Hradci Králové s týmem specialistů s 10-ti letou zkušeností a praxí. Se svým týmem pomáhá lidem v oblasti budování majetku, ochrany příjmů i finanční gramotnosti. Dodává ženám odvahu a sebevědomí Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.