Užijte si čarodějnice v plné parádě

Oslava čarodějnic

Ve čtvrtek 30. dubna již tradičně budeme pálit čarodějnice. Letos se sice nikam nevidáme, ale pokud máte zahrádku můžete čarodějnice oslavit tam.

Kostým pro děti

Pořiďte dětem parádní kostým. Postačí plášť, kouzelnický klobouk a hůlka. Pokud nemáte použijte staré tričko a silonky. Ty nastříhejte, udělejte v něm díry a hurá kostým čaroděje je na světě. Na hlavu můžete dát paruku.

Nezapomeňte se nalíčit

Žádné čarodějnici nesmí chybět, odpuzující velká piha nebo pavouk na obličeji. Pohrajte si a s dětmi se pořádně zmalujte. Nezapomeňte na nehty. Zelené v barvě brčálu odpudí ledajakého smrtelníka.

Na co nesmíte zapomenout je koště. Bez něj se žádná čarodějnice neobejde. Na čem by pak odletěla?

K čarodějnicím neodmyslitelně patří její paléní, tu si, ale musíte nejdříve vyrobit. Postačí vám k tomu dva klacky, seno, provázek, staré tričko a fixa na namalování obličej

Jak postupovat?

 • Klacky přiložte k sobě tak, aby tvořily kříž a uprostřed svažte k sobě. Máte kostru čarodějnice.
 • Navlékněte ji tričko.
 •  Teď si rozdělte břicho, nohy a ruce, naplňte senem a zavažte.
 • Hlavu udělejte z dalšího trička, ze kterého uděláte kouli a tu připevníte na konstrukci.
 • Na tu pak přivažte šátek, klobouk, paruku, anebo jí můžou trčet stébla sena. Je to čarodějnice a ty moc vlasů nemají 🙂
 • Teď už zbývá jen domalovat obličej. Pořádně se vyřáděte a namalujte pihy, bradavice, pavouky nebo hady.
 • Zhotovenou čarodějnici postavte do ohně a můžete pálit.

A teď, když jste čarodějnici spálili, oheň vám plápolá, nezbývá nic jiného, než si dojít pro špekáček a začít opékat.

Utíkejte, milé děti,
už k vám letí na koštěti
– stará, hnusná, s bradavicí…
Jasně, jde o… čarodějnici!

 

Hry pro děti

Skákání přes oheň

Z oranžového papíru vyrobte oheň. Postačí když pomačkáte kuličky a naházíte je na sebe. Pobídněte dítě, aby přes oheň skákalo. Musí si dávat pozor, aby do ohně nespadlo a nespálilo se.

 

Lektvar

Na 5 lektvarů budete potřebovat pět nádob do kterých dáte vodu a postupně budete přilívat potravinářské barvivo. Barvy smíchejte. Co vznikne za barvu, když smícháte žlutou, zelenou a modrou? Barvivo dávejte společně s dětmi a pozorujte jak se barvy mísí.
Na závěr nechte na dětech ať si vymyslí jak se lektvar jmenuje. Co třeba lektvar neviditelnosti nebo jak se stát upírem?

 

Slalom na koštěti

Poskládejte například z prken, dříví nebo ohraničte kameny. Dítě nasedne na koště a běží slalom do požadovaného cíle. Neváhejte a dejte si závod. Kdo doletí do cíle dřív, malý čaroděj nebo mamka čarodějka?

Prsty paní čarodějky

Upečte si pravé nefalšované prsty. Na přípravu budete potřebovat:

 • 1/2 hrnku polohrubé mouky
 • 4 lžíce mléka
 • 55 g másla
 • 2 lžičky cukru
 • 1 lžička kakaa
 • meruňkové aroma
 • oloupané mandle

 

Všechny přísady smíchejte, vytvarujte malé válečky ve tvaru prstu. Na konec prstu dejte oloupanou mandli a nezapomeňte udělat rýhy, aby prsty vypadaly jako opravdové. Pečte na 20-25 minut na 175°C . Po upečení prsty vymáchejte v červené marmeládě, jako imitaci krve. Na vzhledu tolik nezáleží, jsou to prsty čarodějnice 🙂

Čarování s hůlkou

Čarodějnice dokáží se svou hůlkou kouzla a čáry. Proto až bude čarovat by měla pronést zaříkavadlo, aby se podařilo. Vemte si hůlku a čarujte.

Myší ocas, hadí jed,
kuří špára,
tlustá čára,
ať je kouzlo všude hned!!!

Hod koštětem

Zasoutěžte si kdo dohodí nejdále. Pro výherce můžete připravit sladkou odměnu.

 

Miluje tanec a miluje děti. Učí ženy tančit mateřstvím a pomáhá jim luštit v dětských hádankách, které jim život připraví. Odreagovat se tancem a pak se naplno věnovat svým dětem. Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.