Už jste hráli hokej s bramborou?

Brambory, brambory, brambory. Farmáři nepřetržitě sklízí ze svých polí a my co jsme na jaře zaseli sklízíme na svých zahrádkách. Brambor je všude okolo nás požehnaně. A kolem mě opravdu hodně.

Na jaře jsme se rozhodli pro pěstování brambor na zahrádce. Nás soused říkává. ,,Prostě to tam hodíš a uvidíš:.“ A tak jsme tam ty brambory, na to naše políčko hodily, sem tam je přihrnuli hlínou a občas posypali posekanou trávou a nedávno jsme je sklidili. Nestačili jsme se divit. Brambor bylo opravdu hodně. Plná přepravka. Nejméně 50kg.

Jenomže jsme nezkušení farmáři a asi jsme brambory špatně přihrnovali. A tak některé jsou zelené. Ty se prý nesmějí jíst. Naštěstí se většina z nich povedla a nezezelenala. 🙂 Ale co s takovými brambory, které se nedají jíst? Ty zelené?

A tak mě napadlo. Uspořádáme BRAMBOROBRANÍ. Protože letos hodně prší trávíme čas s pracovním sešitem, ale když je pěkně a  zrovna nepadají trakaře jsme převážně s dětmi venku. Brambor je opravdu požehnaně, proč je tedy nevyužít ke hře?

Jak přistupovat k dětem, pokud s nimi chcete dělat nějakou činnost si přečtěte zde.

A jak takové bramborobraní vypadá?

Budete potřebovat pár brambor a Vaším úkolem bude si s nimi hrát.

 • HÁZENÍ DO KOŠE
  K této hře budete potřebovat brambory a koš. Pokud nemáte koš postačí Vám kyblík nebo lavor. Uděláte si startovací čáru na které budete stát a před sebe postavíte koš do kterého budete házet brambory. Pozor startovací čára se nesmí překročit. Pokud je to pro j Vaše děti hračka můžete koš dát dál a házet tak z větší dálky.
 • PODZIMNÍ HOKEJ
  K podzimnímu hokeji budete potřebovat bramboru, hokejku a branku. Hokejku můžete nahradit koštětem a pokud nemáte branku postačí si ji vyznačit dvěma polínky. A teď se pusťte do hry. Bramboru dejte doprostřed hřiště a zahajte podzimní hokej. kdo se trefí bramborou do brány a dá soupeří gól? Mladším dětem postačí, když jim dáte do ruky hokejku a budete je povzbuzovat, aby dali gól a trefily se bramborou do branky.
 • CHYŤ SI BRAMBORORYBKU
  Budete potřebovat prut a háčky. Do brambory zapíchněte háček, do ruky vezměte prut. A teď se z Vás stávají rybáři. Prutem se snažte chytit co nejvíce brambor.
 • SLALOM MEZI BRAMBORAMI
  Po zemi rozhoďte brambory tak, aby se mezi nimi dalo probíhat. Udělejte startovní čáru a zahajte slalom mezi brambory. Můžete ho absolvovat na kole, odrážedle nebo běžet.
 • POČÍTÁME
  Všechny brambory, které máme vysypeme před sebe a spočítáme je
 • UMÍŠ TO TAKY?
  Dospělý dá před dítě určitý počet brambor a pak vyzve dítě, aby ukázalo stejný počet brambor. Př: Dám vedle sebe 3 brambory, poté vyzvu dítě, aby dalo vedle sebe stejný počet.
 • SKÁKÁNÍ V PYTLI
  Co by to bylo za BRAMBOROBRANÍ, kdyby jsme si nezaskákali v pytli? Budete potřebovat skákací pytel. Úplně postačí pytel od brambor. Určete si trasu kam budete skákat a můžete začít 🙂 Menší děti, které skákat neumějí určitě ocení, když je dáte do pytle. Pak už jim jen pomozte se skákáním.

Všechny tyto hry můžete použít jako soutěžní

 • OPÉKÁNÍ BRAMBOR NA OHNI
  Brambory můžete napíchnout na konec klacku a opéct si je na ohni. Nebo je jen tak hoďte doprostřed ohně a završte BRAMBOROBRANÍ chutnou večeří.

Kdyby náhodou pršelo, připravila jsem pro vás pracovní sešit HRAJEME SI S PODZIMEM, se kterým prozkoumáte podzim křížem krážem. Ale pokud neprší, tak na co čekat? Hry tu máte připravené, tak vrhněte se na odpoledne plné zážitků a netradičních her. A nezapomeňte se ohřát u ohníčku a dát si chutnou večeři venku. Přeji Vám dobrou chuť.

 

Miluje tanec a miluje děti. Učí ženy tančit mateřstvím a pomáhá jim luštit v dětských hádankách, které jim život připraví. Odreagovat se tancem a pak se naplno věnovat svým dětem. Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Jak jsem si jako mladá vychovatelka vybudovala důvěryhodný vztah s dětmi.
 • Potkáme se na facebooku:
 • Nejnovější články
 • Kategorie