30 věcí, které mi dělají o Vánocích radost.

Vánoce jsou označovány za svátky klidu, míru a pohody.

Občas se ta pohoda mezi všemi starostmi hledá těžko. Nakupujeme a balíme dárky, pečeme cukroví, děláme vánoční výzdobu, předvánoční úklid. Je toho na nás moc. A aby ne! Do toho všeho obstaráváme běžné povinnosti okolo domácnosti.

Jo, stává se mi to často. Je toho na mě moc. Není divu, že jsem pak protivná a když po padesáté za den slyším od syna otázku PROČ?!!! Vyletím z kůže a řeknu ,,prostě proto!“

A když přijde takový ,,protivný den“ snažím se zastavit. STOP! Takhle to dál nejde. Sem s něčím pozitivním.

Napadá mě

  • Co jsou Vánoce pro mě doopravdy?
  • Co pro mě znamená advent?
  • Co mi dělá v adventním čase opravdu radost?

Víte to? Co vám dělá v adventním čase radost?

Od té doby co mám děti vnímám Vánoce úplně jinak.  Už to není jen o mně, ale naopak se těším z toho, když můžu udělat radost svým dětem.

Letos jsem pro ně vytvořila adventní cestu. Moc se těším až budeme každý den rozbalovat novou kartičku s úkoly. A ještě víc se těším na vánoční příběhy, které nás budou 24 dní provázet.

Každý z nás dělá mnoho věcí tak, aby vyhověl snům jiných lidí – rodičů, partnerů, učitelů nebo spolužáků.

Jack Welch

Dala jsem si za úkol napsat 30 věcí, které mi v čase adventním dělají radost!

  1. Adventní věnec

Miluji svíčky. Od té doby co máme děti, není čas zapalovat svíčky. Ale když přijde advent, každou neděli svíčku na adventním věnci zapálíme a společně pozorujeme její žár!

2. Stavění sněhuláka

I když sněhu už moc není, vždy když napadne jdeme s dětmi rychle na zahradu a stavíme sněhuláka. Trošku mě mrzí, že díky teplým zimám, sněhulák dlouho nevydrží. Ale už máme vyzkoušené že čím větší uděláme koule, tím déle sněhulák vydrží.

3. Rodinné vánoční fotky

Na Štědrý den se vždy hezky oblékneme. Je to jediný den v roce, kdy nevečeřím v teplákách se zaschlou skvrnou od bramborové kaše. Proto se vždy rádi fotíme. Fotky pak vystavíme doma. Během roku se u nich vždy zastavím a zavzpomínám si na Štědrý večer.

4. Rozsvícený stromeček na náměstí

Miluji rozsvícený stromeček, který zdobí náměstí. Najednou je to úplně jiné místo. Už z dálky na mě křičí světlo, které zahřeje a pohladí na duši. Proto se vždy chodíme na stromeček dívat. Nejsem zastánce hromadného rozsvěcení stromečku, proto se na něj chodíme dívat vždy, když ho můžeme mít jen pro sebe a nemusíme se mačkat v davech lidí.

5. Opékání špekáčků

Mezi svátkami si vyhradíme jeden den, kdy zapálíme oheň a opékáme špekáčky. Těším se až kluci vyrostou a budu je moct vzít na novoroční výšlap ke Třípanskému kameni na Janovičkách. Tento výšlap jsem absolvovala s mým dědou a babičkou ještě, když kluci nebyli na světě. Moc ráda na to vzpomínám. Byl to rodinný novoroční pochod se šampáněm v ruce 🙂

6. Adventní cesta

Letos bude náš advent obzvlášť vypečený, protože jsem dětem připravila adventní cestu plnou úkolů a příběhů. Těším se až budeme každý den otvírat nová dobrodružství.

7. Pečení cukroví s dětmi

Miluji pečení cukroví. Adámek mi moc rád pomáhá. Bude nejspíš po taťkovi, kuchařovi. Pečení ho moc baví. Rád přehrabuje mouku, líbí se mu jeho hebkost. A zbylé těsto na ujídání? To je ještě lepší dobrůtka! Letos budu mít pomocníky dva. Ondrášek ještě dlouho u pečení nevydrží, ale nechce o nic přijít. Tak aspoň půl hoďku s námi v kuchyni stráví a ochutná.

8. Pečení cukroví sama

Letos plánuji pár druhů cukroví. Ale určitě to znáte, že děti celý den nevydrží v kuchyni, aby pekly cukroví. Já se těším i na to, že si upeču cukroví sama jen já. Pustím si k tomu svojí oblíbenou hudbu na plné pecky, naleju si decku vína a užiju si to!

9. Dopis Ježíškovi

Kluci ještě neumí psát, a tak dopis Ježíškovi napíšu já a pak ho vložíme za okno a druhý den se jdeme podívat jestli si ho Ježíšek odnesl. Adámek si řekne co napsat, a myslím, že letos už i své přání nakreslí. Miluji otazníky v dětských očích, když se podívají za okno a dopis tam není. Opravdu ho odnesl Ježíšek?

10. Vánoční koledy

Kdy jindy než o Vánocích by měly vánoční koledy znít. Pouštíme je při štědrovečerní večeři. Rolničky jsme si loni zpívali celý rok 🙂

11. Kupování stromečku

Vždycky jsme měli živý stromeček. Když jsem byla malá můj taťka kupoval borovičku. Od té doby co máme kluky, kupujeme jedličku. Brzy neopadá a nám se moc líbí.

12. Dárky

Moc ráda kupuji dárky. Je zajímavé, že čím jsem starší, soustředím se pouze na dárky pro děti. Když vezmu do ruky nějaký katalog nebo projíždím na internetu, nikdy mě nezajímají věci pro sebe, ale koukám na věci, které bych mohla koupit dětem.

13. Rozsvícený vánoční stromeček

Světýlka na naší jedličce nesmí chybět. Zhasnout celý obývák a být jen při světle vánočního stromečku. To je dobrodrůžo !

14. Psaní ebooku

Letos jsem se pustila do psaní eBooku ,, Jak být šťastná o Vánocích“.  E-book je na světě a mám z něj ohromnou radost.

15. Světýlka

Rádi chodíme na procházky večer a pozorujeme světýlka kolem. Rozsvícená okna v paneláku nebo domě. Vždy si říkáme co tam asi ty lidi zrovna dělají. Večeří, hrají si nebo koukají na televizi? Taky pozorujeme hvězdy a Měsíc. V létě není moc příležitostí je vidět, pokud nezůstaneme dlouho vzhůru. A tak toho v zimě využíváme.

16. Vánoční výzdoba

Vyzdobit si okna vystřihovánkami a dekorace v domě sladit do jedné barvy. To mě těší každý rok a vždy se na to těším.

17. Těšení se na Ježíška

Celá rodina se těší a počítá dny, kdy už konečně Ježíšek přijde

18. Pozorování zvířátek z posedu

Přírodu máme za domem a posedů hned několik. Hlavně opatrně, když je namrzlo 🙂

19. Ranní válení v posteli

O svátcích nemusíme vstávat, máme všichni dovolenou. Nikam nespěcháme a valíme se v posteli, co to jde.

20. Psaní vánočních článků

Ráda inspiruji ostatní. A psaní článků je jedna z věcí, která mě moc baví.

21. Radost v dětských očích

Když dítě rozbalí dárek a má z něho obrovskou radost…… Určitě to znáte. Já mám radost dvojnásobnou! I slzička ukápne.

22. O svátcích jsme všichni spolu

Málokdy si užijeme čas spolu. O Vánocích máme dovolenou a tak můžeme čas trávit od rána do večera spolu.

23. Adventní přání

Ručně vyráběná přání pro dědečky a babičky.

24. Sejde se celá rodina

O svátcích mám možnost být každý den, po dobu několika dnů, v kruhu rodiny.

25. Nemusím vařit

Protože máme opravdu velkou rodinu, nemusím o svátcích vařit. Každý den mezi svátky navštívíme někoho z rodiny a vaření mi vychází zhruba na 1-2 dny.

26. Adventní kalendář

Každý rok vyrábím pro děti adventní kalendář. Dříve jsme měli pytlíčkový. Každý obsahoval malou sladkost. Letos jsem se rozhodla pro adventní cestu.

27. Výlet na Hvězdu

Každé svátky jsem si přála si udělat výšlap na Hvězdu. V zimě je to náročný terén mezi skalami. Loni jsem si to s malým Ondráškem netroufla. Letos to hodlám uskutečnit. Doufám, že se nám to podaří a na vrchol skal vylezeme společně s partou rodičů a dětí, která každý rok tento pochod absolvuje.

28. Pořádná koulovačka

Udělat koule a uspořádat pořádnou koulovací bitvu. Jestli nebude sníh uděláme koule z papíru 🙂

29. Jídlo pro zvířátka

Každý rok jdeme do lesa a na strom pověsíme zvířátkům jídlo. Pak se v létě vracíme na stejné místo a koukáme jestli zvířátka ovoce a zeleninu snědla.

30. Chodit do přírody

Příroda je pro mě dar. Miluju ji. Předává mi energii každý den. Proto i v zimě a v čase adventním jsme v přírodě. Na zahradě, v parku, v lese. Tam, kde je nám dobře. Venku!

Jděte do akce

Ani vy na nic nečekejte. Vemte do ruky tužku a papír a napište si 30 věcí, které v adventním čase děláte rádi, které vám dělají radost. A pak už jen HURÁ DO AKCE!

A jestli vám v tom něco brání? Přečtěte si článek ,,Jak na životní sračky DÍL 1.„, který vás postaví na nohy.

Krásný advent

Miluje tanec a miluje děti. Učí ženy tančit mateřstvím a pomáhá jim luštit v dětských hádankách, které jim život připraví. Odreagovat se tancem a pak se naplno věnovat svým dětem. Markéta je autorka eBooku V 19ti letech vychovatelkou DD >> . Provází ženy tancem a dostává je do formy >> ! Více o jejím příběhu si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.